Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.
Istotą wyjazdów Kayo jest przekazanie wiedzy jaką sami zdobywaliśmy.Wiele lat doświadczeń w różnych dziedzinach sportu, umożliwia nam dzielenie się z Wami tym co w sporcie najważniejsze. Chcemy „zarazić“ Was, naszą pasją.

Udana zabawa w doborowym towarzystwie jest dla nas bardzo istotna, ale głównym naszy celem jest abyście z każdym wyjazdem, krok po kroku stawali się lepszymi zawodnikami.
DESKOROLKASystem szkoleń podzielony jest na 3 grupy zaawansowania: początkujący, średniozaawansowani i zaawansowani. Jeżeli ktoś nie jest pewien w jakiej grupie powinien się znaleźć, aby nauczyć się jak najwięcej, to każdy z trenerów pomoże podjąć tę decyzję zaraz na początku obozu.

Zajęcia dla początkujących są prowadzone od postaw w grupach, a następnie każdy we współpracy z trenerem indywidualnie uczy się i dopracowuje styl, technikę i triki. Trener każdego dnia nadzoruje postępy obozowiczów. W szkoleniach pojawiają się elementy gier i zabaw.

Zajęcia dla grup średniozaawansowanych i zaawansowanych odbywają się na przemian grupowo i indywidualnie. Szkolenia bardziej skupiają się na pojedynczych trikach wykonywanych na różnych przeszkodach, które dopracowuje każdy indywidualnie, ale grupowo kładziemy nacisk na umiejętność jazdy w każdym terenie. Szkoleniom towarzyszą elementy gier i zawody, w których pojawia się rywalizacja.

Szkolenia odbywają się w miejscach odpowiednio dobranych dla każdej grupy, tak aby każdy uczestnik mógł w pełni rozwijać swój potencjał.

SNOWBOARD

Szkolenia odbęwają się w systemie szkolen SITS, w następujących grupach zaawansowania:

ROOKIE
- omówienie sprzętu
- zasady poruszania się na stoku
- ćwiczenia równowagi na desce
- podstawy jazdy na desce: jazda na krawędziach, hamowanie, skręty

ŚREDNIAKI
- skręt ślizgowy
- skręt ślizgowy NW
- skręt ślizgowy tyłem
- śmig ślizgowy
- skręt cięty
- przejazd różnych form terenowych ( różnorodne warunki
śniegowe, różne ukształtowanie i przygotowanie stoku)

ZAAWANSOWANE ŚREDNIAKI
- skręt cięty NW
- śmig cięty
- skręt cięty tyłem
- elementy techniki alpejskiej
- freeride - przejazd trudnych form terenowych

ROOKIE FREETYLE (Początkujący)
- Podstawowe techniki na flacie
- Podstawy jazdy na boxach i railach
- Podstawy jazdy na skoczniach

PRO FREESTYLE (Zaawansowany)
- Zaawasowane techniki jazdy w snowparku-skocznie, halfpipe, boxy, raile
- Szlifowanie stylu jazdy

Szkolenia rejstrowane są na kamerze video a materiał indywidulanie analizoawny po zajęcia praktycznych.WAKEBOARD
Szkolenia wakeboardowe dostosowujemy do poziomu zaawansowania obozowiczów. Zazwyczaj dzielimy na 3 grupy zaawansowania: początkujący, średniozaawansowani i zaawansowani. Jeżeli ktoś nie jest pewien w jakiej grupie powinien się znaleźć, aby nauczyć się jak najwięcej, to każdy z trenerów pomoże podjąć tę decyzję zaraz na początku obozu.

Zajęcia dla początkujących są prowadzone od postaw w grupach, jeżeli obiekt na to pozwala to zajęcia prowadzone są na Systemie 2.0 a następnie każdy we współpracy z trenerem indywidualnie uczy się i dopracowuje podstawowe techniki wakeboardowe. Trener każdego dnia nadzoruje postępy obozowiczów. W szkoleniach pojawiają się elementy gier i zabaw.

Zajęcia dla grup średniozaawansowanych i zaawansowanych odbywają się najczęściej indywidualnie. Szkolenia takie bardziej skupiają się na pojedynczych trikach wykonywanych z krawędzi bądź na elementach wakeparku. Szkoleniom towarzyszą elementy gier, videocoaching oraz zawody, w których pojawia się rywalizacjaBMX


Zajęcia Bmx zawsze zaczynamy rozgrzewką. Młodzież poznaje zasady bezpiecznego poruszania się w skateparku. Kadra instruktorska w przystępny sposób doradza i pokazuje jak należy wykonywać poszczególne triki. Podczas zajęć obozowicze uczą się kontroli nad rowerem i asekuracji przy upadkach. Dzięki wykorzystaniu metody Videocoachingu postępy można zauważyć z dnia na dzień. Każdy uczestnik ma obowiązek jeździć wyłącznie w kasku.

Indywidualne podejście instruktorów do podopiecznych buduje koleżeńskie relacje.


SURFINGSurfing jest bardzo trudnym sportem, którego powodzenie zalezy nei tylko od naszej formy fizycznej ale w głównej mierze od czynników zewnętrznych- bardzo silnego i czasami gniewnego oceanu!
W większości naszych wyjazdów korzystamy z zagranicznych szkół surfingu, które zapewniają wysoką jakość nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa.
Plaża na której znajdują się surf spoty oferuje fale na wszystkich poziomach zaawansowania.
Lekcje surfowania będą planowane na dobę przed, dzięki monitorom surfingowym, biorąc pod uwagę poziom surfingu uczestników i warunki pogodowe.


Wykwalifikowani instruktorzy, mówią po portugalsku, angielsku i hiszpańsku.SCOOTER
Wyczynowa hulajnoga to stosunkowo młody sport, popularny w dużych miatsach. Naszym młodym obozowiczom chcielibyśmy przekazań wskazówki na temat wykonywania trików ale co ważniejsze jak bezpiecznie poruszać się po skateparkach.

Grupa początkująca

Grupa dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z hulajnogą. Naukę zaczynamy od sprawnego  poruszania się po skateparku oraz… bezpieczeństwa. Bardzo cierpliwy instruktor, który opiekuje się grupą  „krok po kroku” wyjaśnia wszystkie podstawy. W tej grupie skupiamy się na teorii oraz praktyce  wykonywania tricków. Ważnym elementem jazdy jest umiejętność wykorzystywania skateparku tak by  korzystać ze wszystkich jego elementów. Praca nad stylem wyuczonych sztuczek jest również punktem, na  którym instruktor w czasie zajęć będzie zwracał uwagę. Dla tych, dla których to dopiero początek przygody  z wyczynową hulajnogą ważna jest motywacja do ćwiczenia i właśnie motywacja ta jest dla nas priorytetem,  chcemy pokazać,że Scootering jest świetną alternatywą dla spędzania wolnego czasu. Proces szkolenia w  grupie początkującej ma na celu wzbudzenie chęci do jazdy, tak aby Scootering nie był zajawką na jeden  sezon a stał się nieodzownym elementem życia waszego dziecka.

Grupa średniozaawansowana i zaawansowana

Grupa przeznaczona jest dla dzieci, którym wyczynowa jazda na hulajnodze nie jest obcym tematem,  których pasją jest Scootering. Uczestnicy w tej grupie wiedzą już jaki styl jazdy preferują i w jakim kierunku  powinni się rozwijać. Przy pomocy trenera każdego dnia  będą wyżej stawiać poprzeczkę, poprawiać swój  styl jazdy i dobrze się bawić. Wspólna jazda powoduje wzajemne nakręcanie się do próbowania nowych  tricków, bardziej zaawansowanych technicznie i efektywniejszych. Eventy podczas obozu będą świetną  okazją by zawodnicy wykazali się swoimi umiejętnościami i warsztatem tricków,których będą się uczyć na  ScootCampie.